زنجان

اجرای طرح اهدای کتاب‌ به کتابخانه‌ها دراستان زنجان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های متعدد این استان در هفته کتاب گفت: مهم‌ترین برنامه‌ استان جمع‌آوری کتاب‌های خوانده شده مردم برای اهدا به کتابخانه‌هاست.
به گزارش تیتر برتر ؛

فاطمه کرباسی درباره برنامه‌های این استان در هفته کتاب گفت: مهم‌ترین برنامه استان زنجان در بیست و ششمین هفته کتاب اجرای طرح جمع‌آوری کتاب‌ها برای اهدا به کتابخانه‌هاست. بر اساس این طرح همزمان با نخستین روز هفته کتاب (روز ۲۴ آبان‌ماه) کتاب‌های خوانده شده مردم استان و شهرستان‌ها جمع‌آوری خواهند شد و در اختیار کتابخانه‌های استان قرار می‌گیرند.  

وی ادامه داد: این اقدام فرصتی است تا افرادی که کتاب‌های خود را نیاز ندارند در دسترس دیگران قرار دهند و در ترویج کتابخوانی کمک کنند.

 کرباسی با اشاره به دیگر برنامه‌های استان عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب از ۲۴ آبان به مدت ۱۰ روز، رونمایی از کتاب‌های جدید ناشران استانی در ۲۷ آبان،‌ تجلیل از کتاب‌فروشان شهرستان‌های استان،‌ برگزاری نشست‌های کتابخوانی و معرفی کتاب،‌ تجهیز کتابخانه‌های مدارس استان زنجان، تجلیل از خادمان نشر کتاب و... از دیگر برنامه‌های ما برای بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان زنجان است.


وی درخصوص تاثیرگذاری این برنامه‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بر مردم استان زنجان اظهار کرد: برگزاری این هفته‌ها و نمایشگاه‌های کتاب یک تذکر عمومی به خواندن کتاب است و تمامی برنامه‌ها نیز در راستای این هدف شکل می‌گیرد. شیوه برنامه‌ریزی‌ها برای دست‌اندرکاران هفته کتاب باید به گونه‌ای باشد که کتاب جایگاه مثبتی پیدا کرده و بتواند مردم را در جهت خواندن ترغیب کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان درباره تاثیرگذاری شعار این دوره از هفته کتاب «حال خوش خواندن» خاطرنشان کرد: شعار امسال یک حس مثبت و تاثیرگذاری را در اهالی کتاب به وجود می‌آورد که شبکه‌های مجازی حس در دست گرفتن کتاب کاغذی را تداعی نمی‌کند و باز این کتاب است که حال خوشی را به روح انسان می‌بخشد.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۵۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

گزارش از یگانه عرب


دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...