احداث پنج اسکله گردشگری در خرمشهر؛

احداث پنج اسکله گردشگری در خرمشهر


مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهراز احداث پنج اسکله گردشگری با اعتباری بالغ بر200میلیارد ریال خبر داد .
به گزارش تیتر برتر ؛

محمد محسنی قلعه قاضی درنشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اجرای پروژه های بندر خرمشهر گفت: احداث پایانه اختصاصی کانتینری خرمشهر که به علت مشکلات حقوقی و اختلاف با سرمایه گذاران معطل مانده بود با اعتباری بالغ بر 861 میلیارد ریال و با ظرفیت 350هزار TEu در دست اقدام است . 

وی پروژه کانتینری را جزء مهم ترین پروژه های بنادر کشور دانست و افزود: این پروژه را که در آبان 96 ، 9 درصد پیشرفت داشته است اکنون پیشرفت 70 درصدی دارد که با احداث آن بندر خرمشهر به زون اقتصادی مؤثر تبدیل می شود.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر به احداث پسکرانه 2 تا 7 با 96 میلیارد ریال اعتبار نیزاشاره کرد و گفت: این پسکرانه ها برای احداث ترمینال کانتینری(مارشلینگ یارد) ضرورت دارد و پیشرفت فیزیکی این پروژه از 53 به 87 درصد رسیده است.

وی در ادامه احداث چهار پست اسکله بالغ بر 600 متر و با اعتبار 200 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های در دست اقدام بندر خرمشهر برشمرد و اظهار داشت: روند پیشرفت فیزیکی این پروژه که تا آبان سال پیش 28 درصد بوده که اکنون به 62 درصد رسیده و تا دوهفته دیگر 20 درصد دیگر به آن افزوده می شود.

محمد محسنی انجام تعمیرات پنج ساختمان مهم اداره کل از جمله، ثبت شناوران، برج کنترل، ساختمان تک پنجره، حوزه مدیریت و صدور مجوز در طول چهار ماه را از جمله اقدامات دیگر این اداره کل در طول یک سال گذشته عنوان کرد.

وی به احداث سیستم مکانیزه بارگیری مواد فله و مواد معدنی برای اولین بار در بنادر کشور اشاره کرد و افزود: این سامانه با اعتبار 80 میلیارد تومان برای کاهش آلودگی های زیست محیطی و توجه به سلامت شهروندان خرمشهری احداث شد.

مدیرکل بندر ودریا نوردی خرمشهر، بندر خرمشهر را یکی از بنادر پیشرو در حوزه امنیت معرفی کرد و گفت: در راستای ارتقای سطح امنیتی در بندر خرمشهر، پروژه دوربین های مدار بسته و نصب آن با اعتباری بالغ بر80 میلیارد ریال در دست اقدام است.

محسنی قلعه قاضی پروژه فاز 1 و2 احداث گیت های ورودی بندر خرمشهر با اعتبار 60 میلیارد تومان را از جمله پروژه های در دست اقدام برشمرد.

وی گفت: با حمایت سازمان بنادر تعمیرات اساسی آسفالت درب سنتاپ تا پلیس راه با اعتبار نزدیک به 20 میلیارد ریال در راستای کاهش ترافیک دست اقدام است که مجوزهای لازم از راه آهن اخذ شده و تفاهم نامه ای نیز در این خصوص با سازمان منطقه آزاد اروند منعقد شده است.

مدیرکل بندر ودریانوردی خرمشهر، برای لایروبی دو نهر دورقی با اعتبار 440 میلیون ریال و نهر دوربندر با اعتبار 750 میلیون ریال را از جمله اقدامات بندر خرمشهر عنوان کرد و افزود: برای لایروبی کارون به طول 500 متر و عمق 3 متر در حال اخذ مجوز هستیم.

محسنی قلعه قاضی، افزود: درسال 96 درحوزه صادرات رشد 130 درصدی تخلیه وبارگیری و همچنین رشد 308 درصدی بارگیری دربندرخرمشهربه ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: عمده محصولات صادراتی شامل کلینگر، مواد معدنی، آهن آلات، سنگ و سرامیک بوده است.

مدیرکل بندر ودریانوردی خرمشهرادامه داد: ازابتدای سال جاری تا کنون تردد 17 هزار و 217 مسافر با رشد 41 درصدی در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است.

 حسینی قلعه قاضی، بندرخرمشهررا پیشروترین ومؤثرترین مرجع وبنگاه اقتصادی شهرمعرفی کرد وگفت: بندر خرمشهر بعنوان نماینده دولت متعاهد، مجری اجرای دستورالعمل هاواکنون نزدیک به 30 کنوانسیون و معاهدات بین المللی در حوزه محیط زیست وایمنی توسط این بندردرحال اجراست.

وی ایجاد زیر ساخت گردشگری را اصلی ترین مؤلفه این صنعت عنوان کرد و افزود:چهار پست اسکله در کارون و یک پست در جزیره مینو تا پایان امسال توسط بندر خرمشهر احداث می شود.

مدیرکل بندرو دریانوردی خرمشهرگفت:امکان هر گونه حمایت مالی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی به متقاضیان برای فعالیت در حوزه گردشگری دریایی امکانپذیر است، ولی برای رونق صنعت گردشگری به کمک بخش خصوصی نیز نیاز است.

 محسنی قلعه قاضی از ارائه گزارش عملکرد یک ساله اداره کل بندر خرمشهر با عنوان «آبان تا آبان »طی هفته جاری خبرداد

وی چهارمعاون خود در بندرخرمشهر را مرجع اطلاع رسانی این بندر معرفی کرد و افزود: تنها گزارش ها و آمار ارائه شده از سوی این معاون ها قابل استناد است.

خبرنگار:اریس

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...