دست یتد

دست بند هوشمند طبی


حمله های صرع شبانه، میتوانند خطرناک باشند. مبتلایان به این بیماری در شرایط روحی مختلفی هستند و امکان حمله این بیماری در ساعاتی از شبانه روز زیاد بوده و خطر مرگ به میزان یک به پنج را دارد.
به گزارش تیتر برتر ؛

حمله های صرع شبانه، میتوانند خطرناک باشند. مبتلایان به این صرع در شرایط روحی مختلفی هستند و امکان حمله این بیماری در ساعاتی از شبانه روز زیاد بوده و خطر مرگ به میزان یک پنج دارد. خوشبختانه محققان Tue راهی مناسب برای شناسایی و پاسخ به این تشنج ها را برای نجات بیمار شناسایی کرده اند.

آنها دستبند هوشمند صرع به نام nightwatch به معنای نگهبان شب طراحی کرده اند که می تواند نشانه های تشنج شدید را تشخیص داده و با همراهان بیمار و یا پرستاران تماس برقرار کند. این دستبند دارای یک سنسور ضربان قلب و یک سنسور حرکتی است که هر دو قادر به تشخیص افزایش ضربان غیرعادی قلب بوده و ویژگی های ریتمیک تشنج را تشخیص می دهند.

میزان دقت دستبند هوشمند صرع

تا کنون هیچ گونه ناراحتی از جانب بیمارانی که داوطلبانه که از این دستبند استفاده کرده اند، گزارش نشده است. محققان در تلاشند تا با بهینه سازی حسگر‌های حرکتی دقت دستگاه را افزایش دهند و با استفاده از آن مرگ و میر ناشی از صرع را کاهش دهند. این دستبند می تواند تا میزان 85 درصد این حملات را به درستی تشخیص دهد و در مواردی با نشانه های شدید تا 96 درصد درست عمل می کند. با اینکه این تشخیص صد در صدی نیست، اما باز هم بهتر از حسگرهای تاشوی متعارف است که تنها می توانند 21 درصد از حملات جدی را شناسایی کنند. همچنین پوشیدن آن روی دست راحت بوده و در وضعیت خواب او مشکلی ایجاد نمی کند.

دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...