تخت خواب

انتخاب تخت خواب مناسب


وجود تنوع بسیار زیاد سرویس خواب ، تخت کم جا ، تخت خواب تاشو ، تخت خواب یک نفره و تخت خواب دو نفره کار سخت شده است زیرا برای انتخاب تخت خواب شیک ومدرن باید زمان زیادی را صرف کنیم تا بتوانیم یک سرویس خواب مناسب پیدا کنیم.
به گزارش تیتر برتر ؛

انتخاب تخت خواب مناسب

انواع مختلف تخت خواب و سرویس خواب در بازار عرضه میشود. هر فرد در هر 24 ساعت حداقل 6 الی 8 ساعت در شبانه روز را در تخت خواب می گذراند. به همین دلیل راحت بودن تخت خواب بسیار مهم است. اما امروزه نمی توان تنها راحتی را برای طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت و باید به زیبایی سرویس خواب هم توجه کرد.

وجود تنوع بسیار زیاد سرویس خواب ، تخت کم جا ، تخت خواب تاشو ، تخت خواب یک نفره و تخت خواب دو نفره کار سخت شده است زیرا برای انتخاب تخت خواب شیک ومدرن باید زمان زیادی را صرف کنیم تا بتوانیم یک سرویس خواب مناسب پیدا کنیم.

برای خرید انواع تخت خواب و سرویس خواب باید به چند نکته توجه کنیم :

1. جنس سرویس خواب و قطعات استفاده شده : جنس سرویس خواب مهم ترین و اولین نکته قابل توجه می باشد. جنس سرویس خواب معمولا از فلز ، ورق ملامینه ، ورق ام دی اف و چوب می باشد که معمولا قیمت سرویس خواب چوبی از سایر اجناس گرانتز است. سرویس خواب فلزی از آهن ساخته شده است و از نظر ظرافت قابل مقایسه با سرویس خواب چوبی نمی باشد. برخی شرکت های تولید کننده انواع تخت خواب و سرویس های خواب از چوب به عنوان ماده اصلی استفاده می کنند.

2. سرویس خواب باید شامل یک تخت خواب دو نفره ، دو عدد پا تختی ، یک عدد میز آرایش ، قاب آینه و صندلی باشد. برخی سرویس خواب ها دارای پاف (جز اصلی سرویس خواب نمی باشد) هستند که پایین تخت قرار می گیرد.

3. نکته دیگر وجود ست کمد ، بوفه یا میز تلویزیون و... در کنار سرویس خواب می باشد، که معمولا نو عروس ها به این نکته توجه زیادی دارند.

4. به ضمانت و گارانتی جنس های خریداری شده دقت کنید. زیرا هیچ فروشنده ای ضمانت محصول نامرغوب را قبول نمی کند.

5. از یراق آلات بکار رفته در دست گیره های کشو میز آرایش ، ریل بکار رفته در کشوها ، لولاها ، اتصالات تخت تاشو و تخت کمجا و یا وجود لامپ های هالوژن از فروشنده سوال کنید. زیرا همه ی این موارد قیمت سرویس خواب را تعیین می کند.

6. به تمیز بودن و ظرافت محصول توجه کنید. اگر ورق های مصنوعی مانند ملامینه یا ام دی اف نامرغوب باشد، لبه ی قسمت های برش خورده صاف نخواهد بود.

7. به کفی تخت توجه کنید. کفی تخت کم جا به دو نوع جک دار و بدون جک تقسیم می شود. اگر کفی جک دار باشد می توانید از زیر تخت برای نگهداری وسایل غیر ضروری استفاده کنید.

انواع تخت خواب و سرویس خواب

سرویس خواب عروس : برای خرید سرویس خواب عروس باید به راحتی ، زیبایی و هماهنگی با سایر لوازم اتاق خواب توجه کنیم .

سرویس خواب سلطنتی : این مدل برای اتاق خواب های سلطنتی و مدرن مناسب می باشد. این سرویس ها با چوب های مرغوب ، با کیفیت و در رنگ های مختلفی تولید می شوند و باعث زیبایی اتاق خواب می شود.

تخت تاشو ( تخت کمجا ) : در مکان هایی با وسعت کم معمولا در آپارتمان های کوچک از تخت کم جا یا تخت تاشو استفاده می شود.

سرویس خواب تک نفره : ای نوع سرویس برای افراد مجرد ، جوانان ، و کودکان مناسب می باشد که در انواع و سایز های مختلف مناسب با سن و سلیقه هر فرد تولید می شود.

سرویس خواب دو نفره : ایی نوع سرویس خواب ها معمولا مناسب زوجین می باشند.

اندازه استاندارد تخت خواب

اندازه استاندار هر تخت 90 تا 110 سانتی متر می باشد. تخت های دو نفره با عرض 135 تا 150 تولید می شوند. اگر شما جزء افراد بلند قد می باشید و توانید تختی با طول 2 متر سفارش دهید، و اگر جزء افراد کوتاه قد با جثه کوچک می باشید تختی به اندازه 190 سانتی متر مناسب شما می باشد. ارتفاع تخت معمولا بین 35 تا 40 سانت است.

اگر برای خرید سرویس خواب مبلغ کمی را مد نظر گرفته اید ، سرویس خواب ملامینه گزینه مناسبی می باشد. ممکن است بتوانید از بین مدل های ام دی اف هم خریداری کنید اما توصیه می کنیم با این بودجه یک سرویس با کیفیت ملامینه انتخاب کنید نه یک سرویس خواب بی کیفیت ام دی اف.

در آخر توصیه میکنیم برای خرید سرویس خواب ، تخت تاشو و تخت کمجا به فروشگاه های معتبر و با تجربه مراجعه کنید، تا هنگام بروز هرگونه مشکل یک شخص یا شرکتی پاسخگوی شما باشد.


دسته‌بندی‌ها:
تگ‌ها:

نظرات خوانندگان
در حال بارگیری ...